Informare – campania națională „Curățăm România” – „Vrem o țară fără deșeuri abandonate”

Primăria municipiul Toplița a demarat campania națională ”Curățăm România”, ”Vrem o țară fără deșeuri abandonate”, astfel au fost organizate acțiuni de ecologizare a zonelor adiacente unităților de învățământ a Liceului O.C. Tăslăuanu, Liceul Teoretic Kemeny Janoș, Școala Gimnazială Miron Cristea, Școala gimnazială Andrei Șaguna, ecologizarea cursurilor de apă, a căilor de comunicație de pe intravilanul municipiului Toplița, alături de membrii Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Toplița.